Dodane: 14 listopada 2018, 18:19 | Marek

U-21: Awans w świetnym stylu

Drużyna Newcastle United do lat 21 pokonała pierwszy zespół Grimsby Town w ostatnim meczu fazy grupowej EFL Trophy i z pierwszego miejsca w grupie awansowała dalej.

Mecz nie zaczął się pomyślnie dla Srok, bo w 9 minucie ich były piłkarz JJ Hooper znalazł drogę do bramki po podaniu od Jordana Cooka.

10 minut później Newcastle doprowadziło do prowadzenia. Callum Roberts dostał podanie od Elias Sorensen i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza 4-ligowca.

Chwilę później duet Roberts - Sorensen znów dał się we znaki rywalom. Tym razem dośrodkował Roberts, a Sorensen strzałem głową wyprowadził Sroki na prowadzenie.

Taki stan utrzymywał się do 53 minuty. Grimsby, które do tej pory nie miało wiele z gry, zdobyło gola na 2:2 i to nie byle jakiego. Po dośrodkowaniu i rykoszecie, piłkę w polu karnym przewrotką sięgnął Cook i nie dał szans Nathanowi Harkerowi na zatrzymanie tego strzału.

13 minut przed końcem Roberts wywalczył rzut wolny przed narożnikiem pola karnego, skąd strzałem w długi słupek bramkarza zaskoczył Matty Longstaff, zapewniając Srokom zwycięstwo.

Dla Newcastle była to trzecia wygrana w trzecim meczu EFL Trophy, czym zapewniło sobie awans z pierwszego miejsca i grę u siebie w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

Rywalami Srok w 1/16 finału mogą być Stoke City U-21, Manchester City U-21, Bury, Walsall, Macclesfield Town, Oldham Athletic lub Lincoln City. Losowanie w piątek.