Znów 1:2 w plecy

Dodane: 15.09.2018, 18:07, przez Marek

Newcastle United przegrało u siebie z Arsenalem 1:2 i jest to już czwarta porażka Srok w takich rozmiarach w tym sezonie. Jedynego gola zdobył Ciaran Clark, z kolei do bramki Martina Dubravki trafiali Granit Xhaka i Mesut Ozil.

Newcastle dość niespodziewanie dobrze rozpoczęło mecz, kilka razy atakując bramkę Arsenalu, a dużo problemów rywalom sprawiał Jacob Murphy.

Sroki wywalczyły w pierwszej połowie aż 7 rzutów rożnych, ale nie przyniosło to żadnego efektu i ostatecznie na przerwę schodziły nawet bez celnego strzału, podobnie jak Kanonierzy.

Najlepszą okazję Newcastle miało w 21 minucie, gdy po rzucie rożnym piłka raz jeszcze została wstrzelona w pole karne z prawej strony, a na dalszym słupku Jacob Murphy zgrał futbolówkę przed bramkę, gdzie czekało dwóch piłkarzy Srok, lecz lot piłki przeciął Petr Cech.

W przerwie Newcastle musiało dokonać pierwszej zmiany. Kontuzjowanego Jamaala Lascellesa zastąpił Ciaran Clark, a u gości Lucas Torreira zmienił Matteo Guendouziego.

W 49 minucie goście oddali pierwszy celny strzał i od razu piłka wylądowała w siatce. Wynik otworzył Granit Xhaka, który idealnie przymierzył z rzutu wolnego.

Na kolejnego gola kibice Arsenalu czekali zaledwie 9 minut. Obrońcy Srok zdołali zablokować uderzenie Alexandre’a Lacazette’a, ale dobitka Mesuta Ozila trafiła do bramki.

Newcastle nie przejawiało żadnych chęci do dalszej walki i długo nie atakowało bramki Arsenalu, który mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale strzały Torreiry i Pierre’a-Emericka Aubameyanga były niecelne, a Henrich Mychitarian i Lacazette zostali zablokowani.

W samej końcówce świetną okazję na zdobycie trzeciego gola w sezonie miał Joselu i jego strzał głową zmierzał pod poprzeczkę, lecz Peter Cech palcami przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Potrzebna była akcja dwóch środkowych obrońców, żeby Sroki zdobyły honorową bramkę. Federico Fernandez dośrodkował z prawej strony, a Clark głową wpakował piłkę do siatki.

Do końca meczu zostały jeszcze dwie minuty doliczonego czasu, lecz Sroki nie zdołały już zagrozić Arsenalowi, który kontrolował sytuację i dowiózł prowadzenie do końca.

Newcastle United - Arsenal 1:2 (0:0)