Dodane:  4 września 2018, 23:47 | Marek

U-21: Wygrana w Doncaster

W pierwszej kolejce fazy grupowej EFL Trophy, zespół Newcastle United do lat 21 pokonał na wyjeździe seniorski zespół trzecioligowego Doncaster Rovers 3:1.

Tuż przed meczem miało miejsce drobne zawirowanie w składzie Srok, w którym miał pojawić się Rolando Aarons, ale w ostatniej chwili został wycofany, ponieważ pojawiła się możliwość wypożyczenia go do jednego z klubów bułgarskiej ligi.

Te zmiany nie zaszkodziły Newcastle i już w 14 minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Allan, który po podaniu od Seana Longstaffa minął bramkarza oraz obrońcę przeciwników i mógł skierować piłkę do pustej bramki.

Doncaster już po 33 minutach miało wykorzystane dwie zmiany z powodu kontuzji, ale w 7 minucie doliczonego czasu pierwszej połowy zdołało wyrównać. John Marquis ruszył prawą stroną i zaskoczył Nathana Harkera „centro-strzałem”.

Sroki odzyskały prowadzenie w 65 minucie. Po szybkiej akcji wyprowadzonej przez Longstaffa, Adam Wilson wrzucił piłkę w pole karne, a Callum Roberts posłał ją do siatki.

Tuż przed końcem spotkania zwycięstwo Newcastle zapewnił Elias Sorensan, który skorzystał z dokładnego podania Matthew Longstaffa.

W drugim meczu tej grupy Grimsby Town na własnym boisku wygrało 2:1 z Notts County, z którym Sroki zmierzą się 9 października.