Dodane: 18 sierpnia 2018, 15:40 | Marek

Parodia futbolu i bez goli w Cardiff

Po beznadziejnym meczu Newcastle United zremisowało na wyjeździe z Cardiff City 0:0. Sroki od 66 minuty grały w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Isaaca Haydena, a w 6 minucie doliczonego czasu gry karnego nie wykorzystał Kenedy.

Pierwsze 20 minut nie zapowiadało tak fatalnego poziomu spotkania. Pierwszy strzał na bramkę w 8 minucie oddał Kenedy, a bramkarz gospodarzy na raty łapał piłkę.

Po drugiej stronie boiska na bramkę główkował Sol Bamba, ale futbolówkę zablokował Ayoze Perez, a Joselu wyekspediował ją jak najdalej od pola karnego Srok.

Z kolei Perez miał bardzo dobrą okazję do zdobycia gola, gdy dość szczęśliwie urwał się obrońcom i miał przed sobą tylko bramkarza, ale Neil Etheridge zdołał odbić piłkę.

Później Cardiff miało więcej z gry, a Newcastle nawet gdy miało piłkę, to nie potrafił się przy niej utrzymać. Z kolei Bluebirds w ogóle nie zagrażali bramce Martina Dubravki.

Frustracja rosła w piłkarzach, a emocje poniosły Kenedy’ego, który po starciu z rywalem, z premedytacją kopnął go w nogę i chociaż sędzia stał obok, to tego nie zauważył. Brazylijczyk został na boisku, ale sprawa może mieć swój finał przed komisją dyscyplinarną.

Jeszcze przed przerwą Perez znów trafił w bramkarza po świetnym podaniu od Jonjo Shelveya, który sam miał okazję do zdobycia bramki z rzutu wolnego, ale uderzył zbyt blisko Etheridge’a, żeby zaskoczyć filipińskiego golkipera Cardiff.

Na drugą połowę nie wyszedł Javier Manquillo, który doznał kontuzji, a jego miejsca zajął Isaac Hayden. Chcący odejść z klubu 23-latek wytrzymał na boisku tylko 20 minut, bo został wyrzucony przez sędziego za atak od tyłu na nogi Josha Murphy’ego.

Na boisku nie działo się nic ciekawego, obie drużyny prezentowały niski poziom, do którego dostosował się sędzia Craig Pawson. Harry Arter od tyłu zaatakował w kolano Joselu i chociaż wyglądało to na gorszy atak, niż faul Haydena, to piłkarz Cardiff dostał tylko żółtą kartkę.

Chociaż Sroki grały w osłabieniu, to ostatnie minuty meczu należały do nich. Najpierw Mohamed Diame zdecydował się na strzał z 16 metrów, ale trafił wprost w bramkarza.

Chwilę później senegalski pomocnik wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym, w idealnej pozycji do zdobycia gola, ale wszystko zmarnował Kenedy trafiając nisko w mur.

W 6 minucie doliczonego czasu centrę z lewej strony Yoshinoriego Muto ręką zablokował Sean Morrison i sędzia wskazał na „wapno”. Do karnego podszedł rozgrywający fatalny mecz Kenedy i z jedenastu metrów też nie zdołał pokonać Ethridge’a, który wyczuł intencje strzelca.

Cardiff City - Newcastle United 0:0