Dodane: 24 lipca 2018, 23:49 | Marek

Sparing z Hull na remis

Newcastle United zremisowało 2:2 z Hull City w swoim drugim meczu sparingowym tego lata. Gole dla Srok na KCOM Stadium strzelali dwaj Hiszpanie: Joselu oraz Ayoze Perez. Nieoficjalny debiut w czarno-białych barwach zaliczył Ki Sung-yong.

Spotkanie zaczęło się w wolnym tempie, a bramkarza Tygrysów jedynie mógł zaskoczyć Callum Roberts, któremu z dośrodkowania wyszedł strzał, lecz David Marshall nie dał się zaskoczyć. W 10 minucie tuż nad poprzeczką uderzył Jacob Murphy.

Sroki objęły prowadzenie po kwadransie gry. Długim prostopadłym podaniem Jonjo Shelvey stworzył szansę Joselu, który urwał się obrońcom i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza.

Dwie kolejne szanse z rzutów wolnych mieli Shelvey i Matt Ritchie, ale w obu przypadkach interweniował Marshall. Po strzale Szkota główką dobijał Murphy, ale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy.

Na cztery minuty przed przerwą Hull wyrównało. Evandro zagrał sprzed linii końcowej boiska do Dana Batty’ego, który oddał strzał i po mocnym rykoszecie od DeAndre Yedlina, piłka znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Karla Darlowa.

Wiele zmian w przerwie sprawiło, że gra Srok się nie kleiła i Hull miało przewagę. Świetną interwencją popisał się Freddie Woodman, zatrzymując strzał Nouhy Dicko. Później bez powodzenia na bramkę Srok uderzali Stephen Kingsley i Evandro.

W końcu w 61 minucie Tygrysy wyszły na prowadzenie. Po interwencji Isaaca Haydena piłka trafiła do Evandro, który mocnym strzałem z 12 metrów nie dał szans Woodmanowi.

Golkiperowi Srok dopisało szczęście w 81 minucie, gdy źle podał i wyłożył piłkę Willowi Keane’owi, który minął Woodmana, ale strzelił tylko w boczną siatkę.

Ta niewykorzystana szansa zemściła się w 5 minut później. Z rzutu rożnego dośrodkował Ki Sung-yong, piłkę głową zgrał Ciaran Clark, a ustawiony na dalszym słupku Ayoze Perez posłał ją do siatki, ustalając końcowy wynik spotkania.

Hull City - Newcastle United 2:2 (1:1)
Batty (41’), Evandro (62’) - Joselu (15’), Perez (86’)

Skład NUFC: Karl Darlow (46’ Freddoe Woodman), DeAndre Yedlin (46’ Jamie Sterry), Jamaal Lascelles (46’ Ciaran Clark), Josef Yarney (53’ Isaac Hayden), Callum Roberts (46’ Javier Manquillo), Jonjo Shelvey (69’ Ki Sung-yong), Mohamed Diame (60’ Victor Fernandez), Jacob Murphy (46’ Rolando Aarons), Sean Longstaff, Matt Ritchie, Joselu (46’ Perez).