Pierwszy mecz Newcastle United

10 grudnia 1892 roku, w chłodne popołudnie, na St. James’ Park zjawiło się 3 tysiące kibiców, by być świadkami debiutu zespołu, który miał za 10 lat stać się czołowym w Anglii. Newcastle United, które powstało po połączeniu drużyn East End i West End, w swoim pierwszym w historii meczu podejmowało Middlesbrough Ironopolis w ramach Northern League.

W pierwszej połowie Newcastle miało dosłownie z górki, ponieważ wtedy boisko na St. James’ Park było bardzo nachylone. Bramka przy Leazes End stała o ponad pięć metrów wyżej niż ta przy Gallowgate.

Gospodarze próbowali to wykorzystać, ale świetnie spisywał się bramkarz Ironopolis, a obrońca Elliott również był w znakomitej formie. Przez większość pierwszej połowy Newcastle przeważało, ale nie potrafiło zdobyć gola.

Jeszcze przed przerwą inicjatywę przejęło Ironopolis i to wystarczyło, by McReddie wpisał się na listę strzelców. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Po przerwie goście ruszyli do ataku chcąc jeszcze zwiększyć prowadzenie, co udało się, gdy Davida Whittona pokonał McArthur.

Poirytowane Newcastle wzięło się do roboty, a pomocnicy coraz bardziej dominowali w środku boiska. Przyniosło to pożądane efekty, bo Harry Reay zdobył pierwszego w historii gola dla Newcastle United.

Gospodarze starali się jeszcze wyrównać wynik spotkania, ale znów bramkarz i obrońcy z Middlesbrough pokazali, że tego dnia byli w formie i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości.