Dodane: 25 września 2016, 20:29 | Marek

Benitez: Daliśmy im nadzieję

Po remisie z Aston Villą Rafa Benitez przyznał, że Newcastle United powinno wykorzystywać swoje szanse i szybciej zapewnić sobie zwycięstwo w meczu.

Rafa, frustrujące zakończenie meczu dla was. Czy już zdecydowanie wcześniej powinniście być poza zasięgiem rywali?
Tak uważam. Szkoda. Czasami, gdy w pierwszej połowie grasz tak dobrze i masz wiele szans, tracisz gola w ostatnich minutach w taki sposób, jak my. Brawa dla rywala, walczyli o to, ale myślę, że mogliśmy ten mecz skończyć w pierwszej połowie. Nawet po przerwie mieliśmy kilka szans. Daliśmy im nadzieję, że mogą zdobyć gola i zrobili to.

Czułeś, że po przerwie rywale przejęli inicjatywę? Czy piłkarze mogli zrobić coś więcej?
Mogli zrobić trochę więcej. Mówiłem, że rywale naciskali, ale mieliśmy dwa czy trzy kontrataki, którymi mogliśmy zakończyć ten mecz. Oni atakowali, my się broniliśmy, a gdy wiele piłek jest posyłanych w twoje pole karne, to nie jest to łatwe upewnienie się, że zawsze będziesz idealny. Myślę, że bardziej chodzi o to, czego nie zrobiliśmy w pierwszej połowie, niż o to, co wydarzyło się w drugiej połowie.

Było kilka ostrzeżeń. Czy nieuznany gol powinien was obudzić?
Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale gdy rywale mają wysokiego napastnika i szybkiego skrzydłowego, to nie jest łatwo ich zatrzymać. Podawali piłkę w środku pola, dryblowali. W drugiej połowie byli nastawieni bardziej ofensywnie i grali z większą determinacją, a my musimy sobie lepiej radzić i zapewnić sobie zwycięstwo, gdy mamy szanse.