Dodane: 26 lipca 2016, 22:40 | Marek

Newcastle lepsze od Southend

Newcastle United wygrało w kolejnym sparingu, tym razem pokonując na wyjeździe Southend United 2:0. Gole dla Srok zdobyli Vurnon Anita i Yoan Gouffran. Swój nieoficjalny debiut w zespole zaliczył Gran Hanley

Southend na początku meczu przeważało, ale to Newcastle mogło pierwsze zdobyć gola, gdy Jonjo Shelvey świetnie uderzył wolejem i piłka zmierzała w okienko, ale bramkarz Mark Oxley palcami sięgnął piłki i zdołał wybronić ten strzał.

Sroki miały później jeszcze sporo okazji, by otworzyć wynik spotkania. Dwight Gayle głową nie trafił w światło bramki, z podobnym skutkiem z dalsza uderzał Daryl Janmaat, z kolei Ayoze Perez został zatrzymany przez kolejną bardzo dobrą interwencję Oxleya.

Gayle miał jeszcze jedną szansę, lecz po podaniu od Janmaata trafił w boczną siatkę, a Perez, po minięciu dwóch rywali na lewym skrzydle, chybił celu.

W międzyczasie swoją szansę mieli gospodarze, ale Karl Darlow zatrzymał strzał głową testowanego zawodnika, który uderzał po dośrodkowaniu Bena Cokera.

Już trzy minuty po przerwie strzelecką niemoc Srok w tym meczu przełamał Vurnon Anita, który przejął piłkę 40 metrów od bramki rywali, ruszył do przodu i huknął w dalszy róg bramki.

Później Yoan Gouffran w ekwilibrystyczny sposób posłał piłkę wysoko nad poprzeczką, za to Shelvey strzałem zza pola karnego zmusił bramkarza do interwencji.

W 78 minucie Gouffran zwiększył prowadzenie Srok. Francuz dryblingiem przedarł się w pole karne rywali i podkręconym strzałem trafił w dolny róg bramki.

Pod koniec meczu Darlow uratował Newcastle czyste konto. David Mooney dostał piłkę pięć metrów od bramki i strzelił z woleja, a bramkarz Srok przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Southend United - Newcastle United 0:2 (0:0)
Anita (48’), Gouffran (78’)

Skład NUFC: Karl Darlow, Daryl Janmaat (63’ Jamie Sterry), Chancel Mbemba (63’ Grant Hanley), Jamaal Lascelles (c), Paul Dummett, Jonjo Shelvey (73’ Henri Saivet), Isaac Hayden (63’ Jack Colback), Vurnon Anita (78’ Florian Thauvin), Ayoze Perez (73’ Aleksandar Mitrovic), Rolando Aarons (63’ Yoan Gouffran), Dwight Gayle (63’ Adam Armstrong)