L. Cattermole (68')
M. Turner (73')
J. Mensah (82')
D. Bent (90')

Ten mecz z całą pewnością będzie wspominany nad rzeką Tyne jeszcze przez wiele lat – Newcastle rozbiło swojego odwiecznego rywala Sunderland 5:1. Bohaterem meczu został strzelec hat-tricka Kevin Nolan.

Sroki objęły prowadzenie w Tyne-Wear derby w 26 minucie, gdy Nolan przewrotką skierował piłkę pod poprzeczkę bramki Sunderlandu, a 8 minut znów Nolan wykorzystał ekwilibrystyczne podanie Carrolla i w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem okazał się lepszy od Simona Mignoleta.

Jeszcze przed przerwą Sroki prowadziły 3:0. Jonas Gutierrez wpadł w pole karne, gdzie został podcięty przez Neduma Onuohę i sędzia Phil Dowd wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Shola Ameobi i pewnym strzałem wykorzystał rzut karny.

Po przerwie Czarne Koty zaczęły przeważać, ale tylko do 53 minuty, gdy Titus Bramble ściął przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Andy Carrolla i sędzia podjął jedyną słuszną decyzję wyrzucając z boiska byłego obrońcę Srok.

Newcastle dominowało, co przyniosło dwie kolejne bramki. Najpierw Carroll strzelił głową w poprzeczkę, a Ameobi mocnym uderzeniem podwyższył na 4:0, a chwilę później Nolan z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po zgraniu od Ameobi’ego.

Gości było stać tylko na jedną bramkę, w 90 minucie, gdy piłkarze Srok niestety byli już myślami w szatni. Po rzucie rożnym niekryty Darren Bent wyprzedził Tima Krula i zdobył honorową bramkę dla Sunderlandu.

Newcastle nie dało żadnych szans swoim rywalom. Świetna forma Nolana i Ameobi’ego, Barton i Carroll również zasłużyli na wyróżnienie. Jedynie szkoda, że Sroki odpuściły ostatni kwadrans, bo mogła być powtórka z Aston Villi, a tak gola zdobył Sunderland.

Sędzia: Phil Dowd
Widzów: 51 988